Feromony zawarte w perfumach

Feromony odgrywają w naszym życiu bardzo istotną rolę. Okazuje się, że to dzięki nim nawiązujemy znajomości i kontakty damsko-męskie, a także dobieramy się w pary i płodzimy potomstwo. Każdy z nas miał okazję uczyć się na temat ludzkich feromonów płciowych na lekcjach biologii w szkole. Ponadto, poznaliśmy również znaczenie feromonów płciowych w życiu zwierząt.
Tak naprawdę ich funkcjonowanie w dużej mierze uzależnione jest właśnie od feromonów. zwierzęta produkują ich znacznie więcej niż ludzie i są na nie bardziej wyczulone. U człowieka zanik produkcji feromonów wynika pośrednio z procesu ewolucji. Nauczyliśmy się bowiem pisać, mówić i porozumiewać za pomocą gestykulacji. Dzięki tym umiejętnościom, nie potrzebujemy już tak bardzo jak kiedyś feromonów płciowych.
Jakiś czas temu naukowcy zainteresowali się jednak ludzkimi feromonami płciowymi i postanowili stworzyć ich syntetyczny odpowiednik. Miał być to ratunek dla osób, które miewają trudności z nawiązywaniem kontaktów męsko-damskich i nie potrafią znaleźć swojej prawdziwej miłości. Badania nad wyprodukowaniem syntetycznych feromonów płciowych ludzkich rozpoczęto w latach sześćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Tamtejsi naukowcy wypróbowali kilku metod i wreszcie udało im się osiągnąć sukces. Okazało się wówczas, że produkcja sztucznych feromonów płciowych jest bardzo prosta i nie wymaga wielkich nakładów finansowych.
Tym odkryciem bardzo szybko zainteresowały się wielkie koncerny kosmetyczne. Postanowiły one wykorzystać ten nowy wynalazek dla swoich korzyści. Rozpoczęto więc produkcję kosmetyków zapachowych z domieszką tych syntetycznych feromonów płciowych. Przede wszystkim, na pierwszy ogień poszły wówczas perfumy z domieszką syntetycznych feromonów. Feromony są substancjami bezwonnymi, zarówno w przyrodzie, jak i te wyprodukowane w laboratorium. Jako substancje lotne zapachowe, idealnie sprawdzają się właśnie w kosmetykach zapachowych, które rozpylane są na ciele. Poza perfumami, obecnie produkuje się również dezodoranty, kremy, balsamy do ciała, czy też żele pod prysznic z dodatkiem feromonów. Nadal największym powodzeniem cieszą się jednak perfumy.
Obecnie takie kosmetyki z feromonami można kupić praktycznie w każdej większej drogerii na całym świecie. Poza tym, kwitnie również ich sprzedaż wysyłkowa i internetowa. W wielu galeriach handlowych pojawiają się niewielkie stoiska, w których nabyć można takie specyfiki. Wiele osób jest zadowolonych z tego rozwiązania, ponieważ sprzedawcy umożliwiają zakup perfum w niewielkich ilościach. Można je kupować dosłownie na mililitry. Dzięki temu, każdy klient ma możliwość wypróbowania tego kosmetyku i podjęcia decyzji co do dalszego użytkowania. Można zaoszczędzić więc pieniądze, jeżeli perfumy nie przypadną nam do gustu. Ciekawostką jest również to, że perfumy te występują w zapachach inspirowanych najbardziej popularnymi perfumami znanych marek. Można więc bez problemu używać takich perfum, bez obaw, że ktokolwiek zorientuje się, że zawierają one feromony.
Najczęściej po perfumy z domieszką feromonów płciowych sięgają osoby nieśmiałe, które mają problemy z nawiązywaniem kontaktów damsko-męskich. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że feromony oddziałują jedynie na osoby płci przeciwnej. Osoba, która ich używa jest częściej postrzegana przez otoczenie jako ktoś atrakcyjny, o kogo względy należy zabiegać. Taka osoba wydaje się nie tylko atrakcyjna fizycznie, ale również bardzo interesująca. Wszyscy zainteresowani są jej opinią. Wiele osób twierdzi nawet, że feromony działają na nie jak afrodyzjak i podniecają je seksualnie.
Często takie kosmetyki z domieszką feromonów płciowych wybierane są również przez osoby, które wcale nie poszukują miłości, a interesuje je jedynie dobra zabawa i przygoda na jedną noc. Co ciekawe, najczęściej po takie perfumy z domieszką feromonów, sięgają obecnie mężczyźni. Znajdują się oni w młodej grupie wiekowej. Psycholodzy twierdzą, że taka tendencja może wynikać z tego, że większość czasu spędzają oni w świecie całkiem wirtualnym i po prostu miewają problemy z nawiązywaniem kontaktów. Należy jednak zauważyć, że kosmetyki z feromonami nie są żadnym rozwiązaniem ich problemów społecznych. Nie można też patrzeć na feromony w kategoriach potencjalnego zakochania i miłości. Można jedynie mówić tu o zauroczeniu i podnieceniu. Miłość jest znacznie bardziej złożonym uczuciem, na które składa się wiele różnych czynników.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz