Tajemnica użycia feromonów – jakimi zasadami kierować się, by robić to skutecznie?

Feromony to niewidzialne oraz bezwonne substancje, które działają w sposób podświadomy, a więc osoba znajdująca się pod ich wpływem nie zdaje sobie sprawy z tego faktu. Zdarza się, że ich unikalne właściwości wykorzystywane są w korespondencji poprzez zaaplikowanie feromonów na powierzchnię listu, czy na zostawioną o poranku na kuchennym stole notatkę dla partnera. Czy takie rozwiązanie rzeczywiście gwarantuje skuteczność? Czy może jest to jednak zwykła mrzonka? Czy da się w ogóle naukowo wyjaśnić fenomen tych substancji, nazywanych przez niektórych „pierwiastkiem atrakcyjności”?

Co charakteryzuje feromony?

Przede wszystkim brak zapachu. Biorąc pod uwagę fakt, że kobiety często spryskują perfumami listy, aby zapewnić ukochanemu zmysłowy i osobisty element, można wysnuć następujący wniosek – feromony również mogą sprawdzić się w tej roli. Warto mieć świadomość, że w takim przypadku treść listu nie będzie jedyną istotną kwestią, bowiem wpływ feromonów na podświadomość może znacząco zmienić percepcję danej osoby. Jest tu jednak jeden haczyk, który sprawia, iż ich pierwotne działanie zostanie w takiej sytuacji mocno zredukowane, a chodzi tu o fakt, że aplikując je na swoją skórę, dostarczamy feromonom ciepła, które (podobnie jak w przypadku perfum) aktywują ich ukryte właściwości wpływające właśnie na podświadomość człowieka – zarówno odbiorcy, jak i nadawcy, a w liście, czy pospiesznie pozostawionej notatce z całą pewnością nie uda się odkryć ich pełnego potencjału.

Feromony a zmiany w percepcji

Feromony wykorzystane w kontaktach z innymi sprawdzą się w sytuacji, kiedy zależy nam na tym, aby druga osoba odebrała naszą osobowość i zachowanie jako bardziej przekonujące i sugestywne. Może mieć to kluczowe znacznie przy wszelkiego rodzaju kontaktach biznesowych czy urzędowych, gdyż wtedy osoba, która nas obsługuje jako petentów, może stać się zdecydowanie bardziej przychylna. Nie zapominajmy także o potencjale feromonów w związku z flirtem. Choć łatwiej jest dzięki nim wpływać na kobiety/mężczyzn, których jeszcze nie znamy, to odpowiednia mieszanka sprawdzi się również jako element mogący dodać pikanterii w wieloletnim związku. Jak? Budując napięcie seksualne i przypominając nam, czerpiąc wiedzę z naszej podświadomości, jak wyglądał entuzjazm i zafascynowanie drugą osobą na początku znajomości.

Zastosowanie feromonów w praktyce

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jaki wpływ mogą mieć właściwie dobrane feromony na percepcję adresata ich właściwości. Jest to niezwykle istotne, ponieważ mogą one sprawić, że taka osoba będzie znacznie przychylniej i korzystniej odbierać rzeczywistość, a więc również zachowanie kogoś, kto użył jednego z tego typu produktów. Z podobnych rozwiązań można korzystać, także przesyłając prezenty lub inne podarunki. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że różne feromony inaczej wpływają na podświadomość i percepcję osoby, która znajduje się w strefie wpływu ich oddziaływania. Niektóre pomagają wzbudzać szacunek, inne zaś – zaufanie. Dostosowanie danego produktu do potrzeb i oczekiwań nadawcy może okazać się kluczową decyzją.

Pozytywna informacja dla twojego otoczenia

Feromony kojarzone są przede wszystkim z aplikacją na własną skórę w celu zwiększenia zainteresowania kochanków, szefa czy znajomych. Okazuje się jednak, że mogą odegrać istotną rolę także w innych sytuacjach – oprócz korespondencji, można je wykorzystać także przed wyjściem swej drugiej połówki na imprezę. Zaaplikowanie niewielkiej ilość damskich feromonów na odzież mężczyzny, to szansa na skuteczne zniechęcenie potencjalnych rywalek! W każdej innej sytuacji wysyłają one wyłącznie pozytywne informacje o swoim właścicielu – podświadomość drugiej osoby dostaje wiadomość złożoną z samych peanów i superlatywów, dlatego też odbiera jej treść jako naturalną i jest bardziej skłonna do kontaktu, gdyż uważa, że spotkała na swojej drodze wartościowego człowieka, którego warto obdarzyć zaufaniem, czy też głębszą atencją.

Za cenne wskazówki podczas tworzenia tego artykułu dziękujemy sklepowi internetowemu Erotic-Med.pl

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz