Feromony damskie

Bardzo popularne ostatnimi czasy na całym świecie stały się perfumy z domieszką syntetycznych feromonów płciowych człowieka. Coraz więcej osób przyznaje się do tego, że chętnie i często z nich korzysta. Kiedyś decydowały się na nie jedynie osoby nieśmiałe i niepewne własnej wartości. Najczęściej stosowały je one przed wyjściem na pierwszą randkę lub inne spotkanie. Dzisiaj wiele osób korzysta z nich na co dzień i nie każdy nawet zdaje sobie z tego sprawę.

To, w jaki sposób działają feromony płciowe wiemy głównie dzięki zwierzętom. To z ich świata naukowcy dowiedzieli się o ich istnieniu. Dzięki feromonom płciowym porozumiewają się one bezbłędnie. Feromony działają jedynie w obrębie danego gatunku zwierząt i zawsze tylko na osobniki płci przeciwnej. Dzięki nim wiele zwierząt dobiera się w pary i jest w stanie się porozumiewać przez resztę życia. Wiele gatunków potrafi wyczuwając feromony odnaleźć swojego partnera nawet z odległości kilku kilometrów. Taka reakcja jest nieosiągalna obecnie dla człowieka.

My również potrafiliśmy kiedyś wydzielać płciowe feromony damskie i feromony męskie. Zatraciliśmy jednak częściowo tę umiejętność w trakcie procesu ewolucji na rzecz innych umiejętności umożliwiających nam skuteczną komunikację z partnerem. Naukowcy postanowili więc sprawdzić, czy istnieje możliwość syntetycznego wytworzenia odpowiedników feromonów ludzkich. Okazało się, że udało się to amerykańskim naukowcom w ubiegłym wieku i zarówno feromony damskie, jak i feromony męskie można wytwarzać tanio i w dość łatwy i szybki sposób. Kiedy taki fakty wyszedł na światło dzienne, wiele firm kosmetycznych an całym świecie zdecydowało się na produkcję takich perfum z feromonami.

Obecnie takie perfumy, które zawierają feromony damskie lub feromony męskie można kupić w każdej większej drogerii. Istnieją nawet specjalne sklepy, które mają małe stoiska w galeriach handlowych. Sprzedają one perfumy z feromonami na mililitry. Można tam również wybierać spośród setek różnych bardzo popularnych zapachów. Mają one bardzo estetyczne buteleczki i nie są w żaden sposób oznakowane.

Oczywiście należy bezwzględnie pamiętać o tym, że na mężczyzn działają tylko i wyłącznie feromony damskie, a na kobiety feromony płciowe męskie. Nie ma innej możliwości. Użycie ich w odwrotny sposób z pewnością nie da upragnionego rezultatu.

Zazwyczaj na samym początku klienci decydują się na zakup niewielkiego flakonika perfum, który zawiera w składzie feromony damskie lub feromony męskie, aby w ogóle sprawdzić ich działanie i zbadać reakcje innych osób. Dopiero później decydują się one na zakup większych buteleczek z perfumami.

Niektórzy decydują się również na użycie takich perfum z feromonami, kiedy wybierają się na kolację biznesową lub rozmowę o pracę. Należy jednak pamiętać, że feromony damskie mogą zadziałać tylko i wyłącznie w przypadku kobiety, która użyje ich na spotkanie z mężczyzną i na odwrót. Jest to ciekawym pomysłem, jednakże należy uważać, aby druga strona nie poczuła się w jakiś sposób uwiedziona przez kandydata na stanowisko pracy w danej firmie. Mogło by to odnieść odwrotny rezultat.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz