Feromony męskie

Świat ludzki wcale nie różni się tak bardzo od świata zwierząt, jak mogło by nam się wydawać. Podobnie, jak zwierzęta porozumiewamy się również nadal za pomocą substancji zapachowych, chociaż nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. Główną rolę w kontaktach damsko-męskich i w łączeniu się w pary pełnią feromony. Co prawda, człowiek w trakcie procesu ewolucji nieco zatracił umiejętność wytwarzania feromonów płciowych, ale nadal potrafimy odbierać sygnały, jakie wysyłane są do naszego mózgu, kiedy trafiamy na feromony męskie lub feromony damskie.

Feromony płciowe oddziałują jedynie na osobniki z jednego gatunku, koniecznie o odmiennej płci. Zwierzęta potrafią się dzięki nim doskonale porozumiewać i dobierać w pary. Są one w stanie odnaleźć się i wyczuć z odległości wynoszącej nawet kilka kilometrów, kiedy tylko poczują feromony męskie lub feromony damskie.

Naukowcy obserwowali to zjawisko przez długie lata i doszli do wniosku, że należy stworzyć sztuczny, syntetyczny odpowiednik feromonów płciowych człowieka, aby dopomóc nam w nawiązywaniu kontaktów i poszukiwaniu prawdziwej miłości. Po wielu latach prób i badań udało się to osiągnąć amerykańskim naukowcom w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Okazało się jednocześnie, że produkcja feromonów płciowych syntetycznych na większą skalę nie jest wcale droga, ani trudna. Bardzo chętnie wykorzystały to firmy kosmetyczne, które postanowiły dodawać feromony męskie do męskich perfum oraz feromony damskie do ich damskich odpowiedników. Takie perfumy robią obecnie prawdziwą furorę i wiele osób decyduje się na ich zakup. W szczególności wynika to z ciekawości, a same perfumy nie są dużo droższe od tych tradycyjnych. Co więcej, można zaopatrzyć się w perfumy w swoim ukochanym zapachu, których używamy od lat z dodatkiem właśnie feromonów. Wiele miejsc oferuje taką sprzedaż swoim klientom, nawet na mililitry. W ten sposób nie ma już konieczności kupowania dużego opakowania i ryzyka utraty pieniędzy.

Oczywiście do zapachów męskich dodawana są feromony męskie, a do żeńskich ich damskie odpowiedniki. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ feromony męskie działają tylko i wyłącznie na kobiety i odwrotnie. Najczęściej kupują je osoby, które poszukują partnera i miłości, ale cechuje je nieśmiałość i brak pewności siebie. Okazuje się, że osoby, które noszą na sobie feromony męskie lub damskie bardzo intensywnie wpływają na otaczającą je płeć przeciwną. Stają się one bardzo interesujące i oblegane. Każdy chce z nimi rozmawiać i ich słuchać. Najczęściej wszyscy zgadzają się również z ich zdaniem. Feromony płciowe mogą również powodować u niektórych silne pobudzenie i podniecenie seksualne. Niektórzy twierdzą, że udało im się rozkochać partnera właśnie dzięki feromonom płciowym.

Wiele osób decyduje się na zakup perfum z feromonami, kiedy an przykład udają się na ważne spotkanie biznesowe, lub kolację, a także kiedy wybierają się na rozmowę o pracę. Należy jednak pamiętać zawsze o tym, że feromony płciowe działają tylko i wyłącznie na osobniki płci przeciwnej.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz