Feromony ludzkie

Naukowcy od wielu lat bacznie obserwowali świat zwierząt i ich umiejętności porozumiewania się. Odkryli, że za związku między osobnikami jednego gatunku, ale różnej płci odpowiadają głównie feromony płciowe. Są to bezwonne substancje zapachowe, które pozwalają im na swobodną komunikacje i nawet odnajdywanie się. Okazuje się, że partnerzy osobnej płci w świecie zwierząt są w stanie wyczuć się nawet z odległości kilku kilometrów. Często obserwujemy takie sytuacje w filmach przyrodniczych i zastanawiamy się w jaki sposób miało to miejsce. To właśnie dzięki feromonom płciowym zwierzęta dobierają się w pary.

Naukowcy zastanawiali się również, czy istnieją feromony ludzkie i czy działają one w podobny sposób, jak te w świecie zwierząt. Po wielu latach trudnych badań doszli oni do wniosku, że feromony ludzkie zostały wyeliminowane w procesie ewolucji już dziesiątki, a może nawet setki lat temu. Ludzie wydzielali te naturalne feromony, a dzisiaj nie każdy z nas posiada już takie umiejętności i możliwości. Nawet, jeżeli ktoś wydziela takie feromony ludzkie okazuje się, że są to śladowe ilości, które nie spełniają już swojego zadania. Osobniki płci przeciwnej reagują jednak w odpowiedni sposób na bezwonne feromony płciowe.

Naukowcy zastanawiali się, czy można zsyntetyzować takie feromony ludzkie. Udało się to amerykańskim badaczom w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Okazało się nawet, że jest to bardzo prosty i tani proces chemiczny. Dzięki temu na rynek masowo weszły perfumy z domieszką feromonów. Można je zakupić dzisiaj w każdej większej drogerii lub w odpowiednim punkcie handlowym, który specjalizuje się w sprzedaży feromonów na mililitry.

Feromony ludzkie syntetyczne są chętnie kupowane w szczególności przez osoby, które miewają problemy z nawiązywaniem kontaktów i są po prostu nieśmiałe. Pozwalają one na to, aby osobnicy płci przeciwnej zwracali na użytkownika ich większą uwagę i słuchali tego, co ma do powiedzenia. Wiele osób twierdzi, że feromony ludzkie działają w taki sposób, że inni oglądają się za nami na ulicy, sprawiają wrażenie, jakbyśmy znajdowali się w centrum ich uwagi i chcą nas po prostu słuchać. Niektórzy twierdzą nawet, że takie płciowe feromony ludzkie mogą sprawić, że ktoś się w nas zakocha. Nie warto jednak brać zbyt dosłownie takich twierdzeń, ponieważ można się mocno zawieźć. Jedno jest pewne, na pewno wpływają one na to, jak postrzegają nas inni. Mają oni więcej chęci na spotkania i rozmowy z nami. Może być to także przydatne w warunkach pracy, jeżeli oczywiście pracujemy z osobnikami płci przeciwnej.

Warto jest spróbować i zakupić sobie niewielki flakonik perfum z feromonami. Można wybrać każdy zapach z całej listy. Warto pomyśleć o swoich ulubionych, których i tak używamy. Wtedy mamy pewność, że nikt ze znajomych i z rodziny nie pozna się na naszym podstępie. Zazwyczaj nie są one oznakowane w specjalny sposób i z buteleczki nie można wyczytać, że w składzie znajdują się feromony ludzkie. W ten sposób można się po prostu przekonać, czy faktycznie działają one tak, jak obiecał to ich producent.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz