Jak działają feromony?

Ostatnimi czasy w naszych drogeriach kosmetycznych i na przeróżnych stoiskach pojawiły się perfumy z dodatkiem feromonów. Taki produkt można również z powodzeniem zakupić przez Internet i w sprzedaży wysyłkowej. Producenci obiecują, że jest to prawdziwy hit, który powinien zrewolucjonizować stosunki damsko-męskie. Czym tak naprawdę są te feromony, których dodaje się do naszych kosmetyków?
Naukowcy przez lata obserwowali świat dzikich zwierząt i dostrzegli, że w szczególności ssaki porozumiewają się ze sobą za pomocą zapachów. Niekiedy potrafią się one odnaleźć z dużej odległości, wynoszącej nawet kilka kilometrów, właśnie dzięki substancjom zapachowym, jakimi są feromony płciowe. To właśnie dzięki takim feromonom dobierają się one również w pary i płodzą potomstwo. Badacze chcieli sprawdzić, czy również człowiek jako ssak ma taką zdolność do wydzielania tych substancji zapachowych. Okazało się, że owszem, potrafiliśmy i wydzielaliśmy kiedyś sporo feromonów płciowych, jednakże w procesie ewolucji zatraciliśmy nieco tę umiejętność. Dzisiaj niektórzy z nas nadal wydzielają feromony płciowe, jednak w znacznie mniejszym stopniu, niż kiedyś. Dlatego też często są one niewyczuwalne dla drugiej osoby. Wskazane jest więc wspomaganie się feromonami syntetycznymi.
Amerykańscy naukowcy przez wiele lat próbowali wytworzyć syntetyczny odpowiednik ludzkich feromonów płciowych. Udało się to po wielu latach badań w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Jednocześnie okazało się, że wytwarzanie feromonów płciowych wcale nie jest trudne, ani nie zabiera wiele czasu. Nie jest to również droga produkcja, dlatego można zastosować nawet masową skalę. Bardzo szybko uznano, że takie feromony płciowe syntetyczne będą doskonałym dodatkiem do kosmetyków zapachowych, ponieważ same są bezwonnymi substancjami zapachowymi. Dzięki temu, nie zmieniają one zapachu naszych ulubionych perfum, czy balsamu i nikt z otoczenia nie jest w stanie ich wyczuć, ani zauważyć.
Rozpoczęto więc masową produkcję zarówno perfum, jak i balsamów do ciała i żeli pod prysznic. Inne kosmetyki przeznaczone są dla kobiet, a inne dla mężczyzn, ponieważ działają na nas inne feromony. Męskie mogą zadziałać jedynie na kobiety i odwrotnie. Ta produkcja kosmetyków okazała się w Stanach Zjednoczonych prawdziwym hitem. Ostatnimi czasy takie kosmetyki dotarły również do naszego kraju, gdzie także cieszą się powodzeniem. Wiele osób uważa, że doskonale działają one w sytuacjach damsko-męskich i wspomagają pierwsze spotkania. Również osoby nieśmiałe chwalą sobie używanie kosmetyków z dodatkiem feromonów, ponieważ w znaczny sposób wpływają one na kontakty z otoczeniem. Przede wszystkim, inni zwracają na nie większą uwagę i sami zagadują oraz rozpoczynają rozmowę. Poza tym, osoba nieśmiała sama zaczyna czuć się dużo bardziej pewnie, kiedy widzi, jak pozytywnie reaguje na nią otoczenie. Co najważniejsze, takie kosmetyki z dodatkiem feromonów syntetycznych płciowych wcale nie są drogie. Kosztują one niewiele więcej lub tyle samo, co tradycyjne kosmetyki sprzedawane w drogeriach. Można je także kupować na mililitry, dzięki temu nie ma potrzeby kupowania na samym początku dużego opakowania. Można sprawdzić ich działanie i dopiero wtedy zdecydować się na większy zakup.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz