Jak działają feromony?

Świat nowoczesnych technologii każdego dnia sprawia, że w naszym życiu pojawiają się kolejne niespodzianki. Codziennie w sklepach pojawiają się całkiem nowe produkty, dużo lepsze od tych dotychczasowych. Wiele osób nie potrafi nadążyć za tym stanem rzeczy i nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, co proponują im producenci. Ostatnimi czasy na przykład na rynku kosmetycznym pojawiła się ciekawa nowość. Są to perfumy z domieszką syntetycznych feromonów płciowych. W jaki sposób one działają i po co się je stosuje?

Feromony te przeznaczone są do tego, żeby przyciągać do nas osobników płci przeciwnej. Działają one w taki sposób, że osoba używająca feromonów podoba się innym, chcą oni przebywać w jej towarzystwie i podnieca je ona seksualnie. Dlatego też feromony nazywane są chemią miłości. Większość osób używa ich jako afrodyzjaku lub narzędzia do rozkochiwania w sobie innych osób. Oczywiście feromony stosowane w przemyśle kosmetycznym są produktem całkowicie syntetycznym. Produkuje się je dlatego, że ludzie wydzielają coraz mniej swoich własnych feromonów płciowych. Kiedyś, wydzielaliśmy feromonów płciowych tak wiele, jak zwierzęta. Z czasem zatraciliśmy jednak taką możliwość, na skutek procesu ewolucji i dzisiaj wydzielamy ich śladowe ilości. Feromony są substancjami całkowicie bezwonnymi, nie można więc ich wyczuć i stwierdzić, że ktoś je wydziela. Jest dowiedzione naukowo, że osoby takie przyciągają dosłownie jak magnes i powodują nawet odurzenie.

Stworzyć syntetyczny odpowiednik ludzkich feromonów płciowych udało się amerykańskim naukowcom w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Chcieli oni zastąpić naturalne feromony takimi właśnie substancjami. Ich odkrycie wykazało, że syntetyczne feromony można wytwarzać niezwykle tanio i szybko. Ich produkcja jest łatwa i niedroga. Dlatego też feromony syntetyczne płciowe produkuje się w dużych ilościach. Skupują je przede wszystkim producenci kosmetyków zapachowych, którzy dodają ich do składu tych kosmetyków. Człowiek nie jest ich w stanie w ogóle wyczuć, a potrafią one zdziałać cuda. Obecnie takie perfumy z feromonami można kupić w zapachach inspirowanych najpopularniejszymi markami. Dzięki temu, otoczenie nie jest w stanie zorientować się, że używamy feromonów i oddziałujemy na nie w jakiś sposób. Feromony są po prostu niewyczuwalne. Wielu producentów decyduje się także na sprzedaż perfum na mililitry. Dzięki temu, można swobodnie wypróbować ich działanie i zdecydować się na większe opakowanie lub zrezygnować z jego zakupu. Nie są one wcale droższe od normalnych kosmetyków zapachowych.

Dla kogo przeznaczone są perfumy z feromonami płciowymi? Przede wszystkim, poleca się je osobom nieśmiałym, które mają problem ze znalezieniem miłości. Dzięki feromonom takie osoby stają się zauważane i otoczenie interesuje się nimi. Częściej są one również słuchane i przyznaje się im rację w dyskusji. Na osobę nieśmiałą działa to idealnie, ponieważ znikają jej obawy i otwiera się ona dla innych. Można w ten sposób nawet zwalczyć nieśmiałość i wyleczyć się z niej. Feromony poleca się również osobom, które wybierają się na randkę. Mogą one spowodować, że partner spojrzy na nas bardziej przychylnym okiem i będzie nami po prostu zauroczony. Wiele osób przyznaje, że udało im się znaleźć miłość właśnie dzięki stosowaniu feromonów i że bardzo im one pomogły. Producenci na pewno nie obiecują uczucia miłości. Wymaga ono bowiem również wielu innych czynników i jest złożone. Można tu jednak mówić o zauroczeniu i atrakcyjności. Osoby używające feromonów płciowych częściej uznaje się za atrakcyjne fizycznie i interesujące intelektualnie.

Niektórzy kupują perfumy z feromonami i stosują je na przykład na rozmowę kwalifikacyjną lub na ważne spotkanie biznesowe. Należy jednak pamiętać o tym, że feromony płciowe, również te syntetycznie wytwarzane, działają jedynie na osoby płci przeciwnej. Na inne osoby tej samej płci nie są one w żaden sposób stanie zadziałać. Osoby, które używają perfum z feromonami, powinny zawsze podchodzić do tego tematu ostrożnie i nie wygłupiać się i nie flirtować z byle kim, ponieważ można komuś sprawić w ten sposób przykrość i zawód.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz