Ciekawa metoda na nieśmiałość

Osoby, które są z natury nieśmiałe i niepewne siebie, często mają duże problemy poczuciem własnej wartości. Ich nieśmiałość nie pozwala im na nawiązanie normalnych relacji z innymi osobami, a także na normalne funkcjonowanie. Często spędzają one większość czasu w samotności i nie potrafią nawiązywać już znajomości. Oczywiście nieśmiałość i brak pewności siebie można zwalczyć, ale trzeba się do tego przyłożyć. Niekiedy potrzebna jest nawet terapia o psychologa lub psychiatry. Jednym z nowych sposobów na otwarcie się na ludzi, a w szczególności na osoby płci odmiennej i miłość, są perfumy z feromonami. Proponuje się je właśnie osobom, które mają problem w kontaktach damsko – męskich i nie potrafią odnaleźć swojego uczucia miłości.

Takie perfumy z domieszką syntetycznych feromonów płciowych można obecnie kupić w wielu miejscach. Przede wszystkim, pojawiają się one w dużych drogeriach kosmetycznych, ale powstają również specjalne stoiska. Można tam kupić perfumy w wybranym zapachu na mililitry. Dzięki temu, kupuje się taką ilość, jaka jest nam potrzebna. Zapachy powstają jako inspiracje najbardziej znanymi i popularnymi zapachami na świecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy używać takich perfum, a inni myślą, że nic nie zmienialiśmy. Perfumy z feromonami można też bez problemu kupić przez Internet lub w sprzedaży wysyłkowej. Co ciekawe, nie są one wcale droższe od tradycyjnych flakoników z perfumami. Zazwyczaj buteleczka kosztuje kilkadziesiąt złotych.

Czym są feromony dodawane do kosmetyków zapachowych? Są to przede wszystkim substancje całkowicie syntetyczne, które powstają w laboratoriach. Powstały one na wzór feromonów płciowych męskich i żeńskich. Oddziałują jedynie na płeć przeciwną, co jest niezwykle istotne. Człowiek sam również wytwarza takie feromony poprzez swoje gruczoły, jednakże w przypadku większości osób są to niewielkie ilości. Feromony to substancje zapachowe, ale bezwonne. Dzięki temu, że nie mają one żadnego zapachu, można ich swobodnie dodawać do wszystkich kosmetyków, które same mają pięknie pachnieć. Zazwyczaj są to perfumy, ale bywają również kremy i balsamy, a także żele pod prysznic. Feromony syntetyczne działają w identyczny sposób, jak feromony naturalne, wytwarzane przez człowieka.

Nieśmiałe osoby, które decydują się na stosowanie takich kosmetyków z domieszką feromonów, zazwyczaj przyznają, że dużo łatwiej rozmawia się im z innymi osobami. Przede wszystkim, otoczenie odbiera je znacznie bardziej przyjaźnie i zwraca samo na nie uwagę. Osoba nieśmiała ośmiela się więc i próbuje nawiązać kontakt ze swoim rozmówcą. Często takie feromony działają nieco jak efekt placebo i sprawiają, że osoby niepewne siebie same się otwierają i nabierają tej pewności. Udaje im się również znaleźć rozmówców i znajomych, a w konsekwencji niekiedy nawet miłość. Takie perfumy z feromonami sprawdzają się również w sytuacjach towarzyskich różnego rodzaju. Nawet na spotkaniach biznesowych mogą być one nieco pomocne. Pamiętać należy jednak o tym, że feromony działają tylko i wyłącznie na osoby płci odmiennej. Należy więc zawsze stosować odpowiednie feromony przeznaczone dla konkretnej płci. W innym wypadku nie ma to po prostu żadnego sensu.

Trzeba pamiętać, że feromony nie są lekiem na nieśmiałość i nie są w stanie odmienić charakteru i nastawienia konkretnej osoby. Mogą być one jednak przyczynkiem do dokonania zmian w swoim życiu i narzędziem do zmiany. Ułatwiają one bardzo nawiązywanie kontaktów, zwłaszcza z osobami odmiennej płci i sprawiają, że czujemy się pewniej. Otoczenie samo lgnie do nas i chce być jak najbliżej naszej osoby. Trzeba być na to przygotowanym i nie obawiać się reakcji innych osób, które chcą spędzić z nami czas.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz