Wpływ feromonów na życie człowieka

Jakiś czas temu w naszych sklepach pojawiły się perfumy z feromonami syntetycznymi. Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób działają takie perfumy i po co się je stosuje. Zainteresowanie kosmetykami rośnie z roku na rok i coraz więcej osób przyznaje otwarcie, że używają takich perfum na co dzień.
Czym są feromony płciowe? Są to po prostu bezwonne substancje zapachowe, które wydziela każdy człowiek. Kiedyś, nasz organizm zdolny był do produkcji znacznie większej ilości takich feromonów za pośrednictwem gruczołów. Na skutek procesu ewolucji, jaki zachodził na przestrzeni wieków, wydzielamy ich jednak coraz mniej. Feromony płciowe działają tylko na osobniki odmiennej płci. Dzięki nim człowiek zakochuje się i odczuwa podniecenie seksualne w obecności osoby płci odmiennej. Ponieważ wiele osób narzeka na niską ich produkcję, naukowcy zadbali o to, aby dostępne były feromony w postaci syntetycznej. Przez lata prowadzone były badania, które umożliwiły w latach sześćdziesiątych amerykańskim naukowcom wyprodukowanie takich substancji. Okazało się jednocześnie, że feromony syntetyczne można wytwarzać przy niskich kosztach i bardzo szybko.
Odkryciem naukowców zainteresowały się oczywiście firmy kosmetyczne, które zajmują się produkcją kosmetyków zapachowych. Trzeba zauważyć, że feromony to substancje lotne, a więc najlepiej stosować je właśnie przy kosmetykach. Takie syntetyczne feromony działają w identyczny sposób, jak te produkowane przez człowieka i jego organizm. Dzięki nim, można więc przyciągać płeć przeciwną, która kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Wiele osób jest zaskoczonych tym, jak silnie na niektóre osoby potrafią działać feromony. Mogą one czuć podniecenie seksualne i silny pociąg fizyczny do użytkowników feromonów. Poza tym, taka osoba wzbudza większe zainteresowanie i wszyscy chcą przebywać w jej towarzystwie. Należy jednak pamiętać o tym, że feromony płciowe działają jedynie na osoby płci przeciwnej. Nie ma więc sensu stosowanie ich w innych sytuacjach.
Najczęściej wykorzystuje się więc kosmetyki z feromonami w celach randkowych i miłosnych. Niektórzy decydują się na ich zastosowanie przed ważną rozmową biznesową lub rozmową o pracę. Feromony nikomu nie wyrządzą przecież krzywdy, jeżeli są w odpowiedni sposób stosowane. Nikt nie zorientuje się, że w perfumach znajdują się feromony, ponieważ nie mają one żadnego swojego zapachu. Można więc stosować je bez obaw, w różnych warunkach. Warto spróbować, aby się przekonać.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz