W jaki sposób działają feromony?

Ostatnimi czasy w mediach pojawia się wiele informacji na temat tak zwanych feromonów. Zaczęły się one również pojawiać w różnego rodzaju kosmetykach zapachowych, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wiele osób zastanawia się więc nad tym, czym właściwie są te feromony i w jaki sposób się je wykorzystuje. Producenci kosmetyków z ich domieszką, obiecują bowiem swoim klientom różnego rodzaju znakomite efekty, związane przede wszystkim z relacjami z płcią przeciwną.

Feromony to nic innego, jak po prostu substancje zapachowe. Wydzielane są one przez gruczoły, razem z potem. Naukowcy zaobserwowali pierwotnie w świecie zwierząt. Porozumiewają się one bowiem ze sobą głównie za pomocą zapachów. Niektóre z nich potrafią wyczuć swoją obecność nawet z odległości wynoszącej kilka kilometrów. Dla nas jest to wynik nie do osiągnięcia. Zwierzęta odnajdują się i dobierają w pary właśnie dzięki feromonom płciowym. Badacze doszli do wniosku, że człowiek jako ssak również musi posiadać umiejętność wytwarzania feromonów. Udało im się ustalić, iż faktycznie potrafimy wydzielać feromony płciowe, jednak w związku procesem ewolucji, znacznie zatraciliśmy tę cenną umiejętność. Każdy z nas wytwarza feromony płciowe i nasi partnerzy je nieświadomie odbierają, jednak często są to bardzo skromne ilości tych substancji. Feromony są bezzapachowe, więc nikt z nas nie jest w stanie ich samodzielnie rozpoznać.

Naukowcy zdecydowali się więc na podjęcie próby wytworzenia syntetycznego odpowiednika takich feromonów płciowych. Pracowali oni nad tym przez kilka lat, aż wreszcie udało im się to osiągnąć w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. To Amerykanie dokonali tego przełomowego odkrycia. Okazało się wówczas, że wytworzenie takiego syntetycznego odpowiednika feromonów żeńskich lub męskich wcale nie jest trudne i nie zabiera również wiele czasu. Jest to również proces niedrogi. Stało się to wszystko ku wielkiej uciesze koncernów kosmetycznych, które zdecydowały się wpompować całe miliony w produkcję takich syntetycznych feromonów. Oczywiście, konieczne jest przygotowanie ich dwóch wersji. Na panów działają bowiem jedynie feromony żeńskie, zaś na panów feromony męskie. Zastanawiano się, jak najłatwiej będzie wprowadzić feromony do masowej sprzedaży. Najlepszym rozwiązaniem okazało się dołączenie ich do kosmetyków zapachowych, jak na przykład perfumy i dezodoranty. Okazało się to prawdziwym hitem. Wszyscy bowiem chcieli wypróbować tego nowego hitu na rynku i sprawdzić jego działanie na samym sobie. Następnie, pojawiły się również żele pod prysznic i balsamy do ciała z feromonami.

Dzisiaj takie kosmetyki z domieszką feromonów żeńskich lub męskich można z powodzeniem kupić w większości galerii handlowych. Znajdują się one na półkach w drogeriach, jak również na specjalnych niewielkich stoiskach. Bardzo rośnie również ich sprzedaż przez Internet. Najczęściej feromony płciowe sprzedawane są jako perfumy na mililitry. Każdy klient może wybrać sobie swój ulubiony zapach popularnych perfum i zdecydować się na pożądaną ilość specyfiku. Dzięki temu można z powodzeniem sprawdzić najpierw, czy feromony w naszym wypadku faktycznie zadziałają w odpowiedni sposób na przedstawicieli płci przeciwnej. Producenci obiecują, że osoby, które użyją ich kosmetyków z feromonami, staną się automatycznie o wiele bardziej pożądane i chciane w towarzystwie. Wszyscy przedstawiciele płci przeciwnej mają się nimi interesować i chcieć przebywać obok nich. Okazuje się, że w praktyce takie osoby są często szybciej dostrzegane, chcemy ich słuchać i okazują się one dla nas najciekawsze. Najczęściej bezmyślnie się z nimi zgadzamy. Należy jednak pamiętać o tym, że feromony płciowe działają jedynie na osoby płci przeciwnej. Wiele osób decyduje się na zakup takich kosmetyków z feromonami na przykład, kiedy wybierają się na pierwszą randkę. Chcą sobie one w ten sposób zapewnić lepszy start i lepsze pierwsze wrażenie. Inni wybierają takie perfumy z feromonami, aby ożywić nieco swój długoletni związek. Mają one również bowiem działanie pobudzające i podniecające seksualnie. Osoba, która używa tych specyfików staje się dużo bardziej seksowna i atrakcyjna w oczach innych. Niektórzy wybierają takie perfumy, kiedy idą na rozmowę o pracę lub na spotkanie biznesowe. Trzeba jednak mieć pewność, że będzie się konwersowało z kimś płci przeciwnej. W innym wypadku nie ma to najmniejszego sensu i nie przyniesie nam żadnych skutków.

Warto spróbować takich per fumów z feromonami i samodzielnie przekonać się co do ich właściwości i działania. Wiele osób jest bardzo zaskoczonych tym, jak niespodziewanie duże i szybkie efekty pojawiają się podczas używania tych kosmetyków. Sztuczne feromony idealnie zastępują nam te naturalne, których nie umiemy już wytwarzać w odpowiednich ilościach.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz