Feromony płciowe

Niezwykle popularne od jakiegoś czasu stały się na naszym rynku kosmetycznym perfumy, które zawierają w swoim składzie syntetycznie wytworzone feromony płciowe człowieka. Kupuje je coraz więcej osób, ponieważ w mediach wiele mówi się o ich sile i o tym, że faktycznie przynoszą wymarzone rezultaty. Perfumy te nie różnią się wcale znacznie ceną od tradycyjnych produktów, więc dużo osób decyduje się je zakupić na próbę i sprawdzić, w jaki sposób zadziałają na ich partnera, czy całkiem obce osoby.

Można również obserwować świat zwierząt, w którym to feromony płciowe grają naprawdę znaczącą rolę. Zwierzęta po prostu porozumiewają się dzięki nim. Oczywiście dotyczy to tylko zwierząt jednego gatunku, ale odrębnych płci. Niektóre z nich potrafią wyczuć swojego partnera, dzięki feromonom z odległości nawet kilku kilometrów i odnaleźć go na całkowicie nieznanej przestrzeni. Co ciekawe, same feromony płciowe są bezwonne i nie mają swojego charakterystycznego zapachu. Człowiek potrafił kiedyś, podobnie jak zwierzęta wydzielać poprzez swoje gruczoły takie feromony płciowe. Zatracił jednakże częściową tę umiejętność w procesie ewolucji. Niektórzy z nas nadal potrafią wydzielać duże ilości feromonów płciowych, inni zaś nie posiadają już tej umiejętności i dlatego powinni wspierać się syntetycznymi ich odpowiednikami.

Naukowcy długie lata badali feromony płciowe człowieka i doszli do wniosku, że istnieje możliwość stworzenia ich syntetycznego odpowiednika. Okazało się nawet, że samo wytworzenie feromonów syntetycznych wcale nie jest ani zbyt drogie, ani zbyt pracochłonne. Dzięki temu wykorzystują je obecnie firmy kosmetyczne, które dodają je do swoich produktów.

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób działają perfumy, które mają w swoim składzie syntetyczne ludzkie feromony płciowe. Okazuje się, że osoba, która je nosi na sobie wzbudza dużo większe zainteresowanie płci przeciwnej niż zazwyczaj. Wcale nie musi być to osoba atrakcyjna, aby podobała się innym osobom. Jest ona chętniej słuchana i zdarza się nawet, że zaczepiają ją obce osoby na ulicy, a inni oglądają się za nią. Feromony mają za zadanie pobudzenie erotyczne i podniecenie. Często wywołują je w osobach, które nie mają pojęcia, że ich rozmówca używa właśnie takich feromonów. Jest to dość niebezpieczne, ponieważ można skrzywdzić w taki sposób niczego nieświadomą osobę. Wiele osób twierdzi, że dzięki feromonom płciowym zawartym w perfumach udało im się odnaleźć prawdziwą miłość i rozkochały one swojego partnera. Należy jednak zauważyć, że feromony te działają przez określony czas, a reszta jest już zasługą samego człowieka i jego osobowości oraz tego, czy dane dwa charaktery potrafią się porozumieć i wspólnie żyć.

Perfumy z domieszką feromonów można obecnie kupić w każdej większej galerii handlowej. Często znajdują się tam nawet specjalne stoiska oferujące perfumy z feromonami sprzedawane na mililitry. Można wybierać spośród setek zapachów, dlatego warto spróbować i sprawdzić, czy faktycznie one działają.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz