Jak działają feromony

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak działają feromony. Wynika to przede wszystkim z tego, że na rynku pojawiły się niedawno perfumy z domieszką ludzkich feromonów płciowych. Wiele wiemy o tym, jak działają feromony dzięki zwierzętom i dzięki temu, że właśnie za pomocą feromonów porozumiewają się one między sobą w parach.

Feromony, to bezwonne substancje, które są wydzielane przez gruczoły potowe. Wyczuwają je jedynie osobniki tego samego gatunku, ale odmiennej płci. Wiele zwierzą traktuje to jako jedyną formę komunikacji między sobą. Niektóre z gatunków są w stanie wyczuć swojego partnera nawet z odległości kilku kilometrów i odnaleźć go w nieznanym sobie miejscu. Jest to niezwykle ciekawe zjawisko, zbadaniem którego naukowcy zajmowali się od wielu lat. Kiedy już odkryli oni jak działają feromony w świecie zwierząt, postanowili sprawdzić, czy człowiek również potrafi i jest w stanie wydzielać takie bezwonne feromony, które działają na płeć przeciwną. Okazało się, że człowiek kiedyś również wydzielał duże ilości swoich feromonów płciowych, ale z biegiem czasu i w trakcie ewolucji częściowo zatracił taką możliwość, a rozwinął za to inne możliwości komunikacji i umiejętności.

Kiedy naukowcy wiedzieli już jak działają feromony postanowili zbadać możliwość ich syntetycznego zastąpienia jakąś sztuczną substancją. Udało się to amerykańskim badaczom w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Okazało się jednocześnie, że jest to bardzo proste i wcale nie wymaga dużych nakładów finansowych, ani czasu. Odkrycie to bardzo zaciekawiło firmy kosmetyczne, które postanowiły wykorzystać feromony i dodać ich nieco do perfum używanych przez ludzi.

Kiedy świat dowiedział się o tym jak działają feromony, okazało się że pomysł dodania ich do kosmetyków był strzałem w dziesiątkę. Ich sprzedaż cały czas wzrasta i cieszą się one dużym powodzeniem. Decydują się na ich zakup głównie osoby nieśmiałe i mające trudności w nawiązywaniu kontaktów, które poszukują partnera i miłości.

Zdarza się również, że kupują je osoby, które nie mają wcale problemów z samooceną i które są dość popularne w grupie, ale mają problem z odnalezieniem stałego partnera. To, jak działają feromony sprawia, że osoba która je nosi, wydaje się być o wiele bardziej ciekawa dla rozmówcy i przyciąga wiele uwagi innych osób. Zazwyczaj oglądają się za nią inni i pragną z nią kontaktu. Wiele osób twierdzi, że feromony mogą pobudzać erotycznie i powodować podniecenie. Inni uważają, że rozkochali w sobie swojego partnera właśnie dzięki tym feromon dodanym do perfum.

Najlepszym sposobem na to, aby przekonać się o sile działania feromonów jest zakup buteleczki swoich ulubionych perfum właśnie z ich domieszką. Obecnie można to zrobić w każdej galerii handlowej w odpowiednim stoisku, lub też w specjalnym sklepie. Można także z powodzeniem zaopatrzyć się w nie przez Internet, nie wychodząc z domu. Istnieje wiele sklepów internetowych, które oferują ten właśnie produkt w bieżącej sprzedaży. Trzeba tylko dokładnie czytać skład produktu, aby upewnić się co do jego zawartości.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz