Szybkie randki – czy warto?

Proces poszukiwania partnera to jeden z najważniejszych elementów ludzkiego życia. Niestety nierzadko bywa trudny i długotrwały, a na swojej drodze spotykamy pretendentów do romantycznej relacji, którzy wcześniej lub później okazują się być zupełnie nieodpowiedni, a nawet w pewien sposób wyrządzają nam krzywdę, przez długi czas nie pozwalając o sobie zapomnieć. Nie dziwi więc, że wiele osób przybiera maskę zgorzknienia i zniechęcenia – próbuje przekonać samych siebie o tym, że do szczęścia wcale nie potrzebuje drugiej osoby. Wiemy jednak, że w większości przypadków codzienność najlepiej smakuje podzielona na pół. Dlatego też, przedstawiamy stosunkowo nowy i interesujący, a także relatywnie niezobowiązujący sposób poznawania nowych ludzi – szybkie randki.

Szybkie randki nie przypominają tradycyjnych romantycznych spotkań, w których nastawiamy się na spędzenie kilku godzin w wybranym miejscu/miejscach z konkretnym, znanym nam wcześniej partnerem. Przed klasycznymi randkami dużo czasu spędzamy na przygotowaniach, które uczynić mają wygląd perfekcyjnym, a także przeżywamy pewnego rodzaju stres – zwłaszcza, gdy jest to jedno z pierwszych spotkań. Szybkie randki pozwalają natomiast podejść do sprawy relacji międzyludzkich po prostu na luzie. Z tego typu okazji do podrywu możemy skorzystać właściwie zawsze – zarówno wtedy, kiedy mamy mnóstwo czasu na przygotowania, jak i wieczorem po dniu pełnym stresujących obowiązków zawodowych, kiedy chcemy odrobinę się rozerwać. Szybkie randki nie trwają także zbyt długo – ich istotą jest bowiem seria kilkuminutowych spotkań, a każde z nich odbywa się w towarzystwie innego rozmówcy. Dzięki temu w ciągu godziny możemy poznać nawet dziesięciu różnych partnerów, a to znacznie zwiększa szanse trafienia na tego właściwego.

Szybkie randki charakteryzuje kolejna ciekawa zaleta – nie musimy podchodzić do nich zbyt poważnie i traktować je nadto zobowiązująco. Tego typu spotkania warto potraktować raczej jako interesującą przygodę, dzięki której w naszym życiu może, ale nie musi pojawić się ktoś, kto uczyni rzeczywistość nieco bardziej kolorową. Szybkie randki mogą więc okazać się szansą na niecodzienną rozrywkę, podczas której mamy całkowitą wolność wyboru – możemy swobodnie stopniować własne zachowanie i decydować, czy mamy ochotę na powierzchowny flirt, podryw czy może – jeśli ktoś zainteresuje nas bardziej – pragniemy po prostu szczerze się zaangażować.

Szybkie randki wiążą się oczywiście z ograniczoną ilością czasu, którą możemy spędzić z rozmówcą. Na co więc warto zwrócić największą uwagę? Przez kilka minut kontaktu możemy w przybliżeniu zorientować się w usposobieniu partnera – jeśli będzie uśmiechać się, żartować i sprawiać wrażenie osoby ciepłej i życzliwej, wówczas mamy szansę na spotkanie z osobą pogodną, jeśli jednak nasz randkowicz pozostaje markotny, apatyczny i wyniosły, być może nie stanowi najlepszego materiału na partnera. Pamiętajmy też, że nie wszyscy podczas spotkań z przedstawicielami płci przeciwnej zachowują swobodę, dlatego też nie warto oceniać rozmówców zbyt szybko.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz