Czy feromony działają

Od kilku lat na naszych półkach sklepowych pojawiają się perfumy z dodatkiem syntetycznych feromonów płciowych ludzkich. Są one reklamowane jako wspaniały afrodyzjak i sposób na zauroczenie drugiej osoby. Wiele osób zastanawia się więc nad tym, czy feromony działają.

Mając tego typu wątpliwości, warto jest bliżej przyjrzeć się światowi zwierząt. To one właśnie używają feromonów płciowych, aby porozumiewać się ze swoimi partnerami. Feromony działają jedynie na osobniki odmiennej płaci danego gatunku. Wiele gatunków zwierząt jest w stanie je wyczuć z odległości, która wynosi nawet kilka kilometrów i dzięki nim odnaleźć się w sytuacji kryzysowej.

Feromony zawarte w perfumach to bezwonne substancje zapachowe, które zostały jednak stworzone przez człowieka i nie są naturalną substancją, a raczej syntetyczną. Zastanawiając się nad tym, czy feromony działają warto wziąć pod uwagę fakt, że naukowcy przez wiele lat badali kwestię ludzkich feromonów, zanim udało im się uzyskać ich idealny odpowiednik. Okazało się bowiem, że człowiek kiedyś również potrafił i wytwarzał feromony płciowe i to dzięki nim porozumiewał się między sobą. Z biegiem lat i w związku z procesem ewolucji zatraciliśmy jednak tę wspaniałą umiejętność i zmuszeni jesteśmy wspomagać się substancjami syntetycznymi.

Kiedy zastanawiamy się nad tym, czy feromony działają, warto jest porozmawiać z osobami, które z nich już korzystały i mają jakiekolwiek doświadczenie. Większość z nich twierdzi, że po użyciu zapachu z dodatkiem feromonów one same poczuły się już dużo bardziej atrakcyjne. Przede wszystkim zauważa się wzmożone zainteresowanie wśród osobników płci przeciwnej daną osobą. Jest ona otoczona innymi i bardzo chętnie słuchana. Niezwykle chętnie się również z nią zgadzają. Co więcej, wiele osób twierdzi, że zastosowało perfumy z feromonami przed swoją pierwszą randką z daną osobą i odczuły, że to właśnie dzięki nim, randka przebiegała w taki, a nie inny sposób. Niektórzy uważają, że feromony pobudzają zmysły i wzmagają pociąg fizyczny.

Kwestia tego, czy feromony działają została już wielokrotnie zbadana i potwierdzona przez naukowców z różnych krajów. Wszyscy zgadzają się oni, że feromony działają bardzo dobrze i nadal człowiek potrafi je rozpoznawać i w odpowiedni sposób odczytywać. Nie zatraciliśmy również całkowicie możliwości ich produkowania. Nie potrafimy jednak wytwarzać ich tak dużo jak kiedyś. Dlatego też wiele osób zastanawia się po prostu nad tym, czy feromony działają tak jak kiedyś te naturalnie wytwarzane przez nasz organizm w obliczu spotkania z osobnikiem płci przeciwnej.

Jeżeli nadal zastanawiamy się nad tym, czy feromony działają, najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie niewielkiej buteleczki takich perfum z domieszką feromonów ludzkich płciowych i wypróbowanie ich. Można to zrobić na przykład na randce, czy na jakimkolwiek spotkaniu towarzyskim. Można także pokusić się o wykorzystanie ich mocy w trakcie bardzo ważnej rozmowy biznesowej, czy rozmowy o pracę. Warunkiem jest jednak to, aby nasz rozmówca był przeciwnej płci, niż my sami.

Mogą Ciebie również zainteresować

Dodaj komentarz